0262 641 33 63
0262 641 33 63

Nakliyat Fiyatları Yarı Yarıya İndi

Nakliyat Fiyatları Yarı Yarıya İndi

Nakliyat Fiyatları Yarı Yarıya İndi

Türkiye genelinde kış aylarına girmemiz nedeni ile Nakliyat fiyatları neredeyse yarı yarıya kadar düşüş gösterdi. Yaz aylarında müşterilerin canını yakan fiyatlar, bu sefer yüz güldüren sebep olmayı başardı. Yaz aylarında Gebze’ den Ankara’ ya kalkan bir tır bile 1500 -1600 TL, fiyat talep edebiliyordu. Kış aylarında neden bu kadar fiyatlar yükseliyor ve yaz aylarında neden fiyatlar düşüyor? Hepsinin sizlere açıklamalı bir şekilde Gebze Nakliyat, şirketi olarak aktaracağız. Sizler de makale sonunda bilgi sahibi olduktan sonra Nakliye akışını yazın yapmaya çaba göstereceksiniz. Maliyet açısından bunu yapmanız daha uygun ve daha mantıklı görünmektedir.

Gebze Nakliyat, Açıklıyor!


Türkiye üzerine bir genelleme yapıldığı zaman Nakliyat firmalarının ne ucu var ne de bir bucağı, yani sayısı ve sırası belli değildir. Kurumsal olandan olmayana, araç filosu olandan bir tane bile aracı olmayan herkes bu işte uzman olduğunu söylemektedir. Bunu ise bir çakma web site ile kanıtladığını öne sürer. Web siteler, tanıtım yazıları ve sosyal  paylaşımlar yaparak kısa süre de tanınmış bir Nakliyat firması olabilirsiniz. Peki ya tecrübeli ve kurumsal olabilir misiniz? Bunun yanıtı ise tabi ki tahmin ettiğiniz gibi Asla! Dikkat ediniz ki piyasa korsan firmalar ile doludur. Yüklerinizin başına herhangi bir aksilik ve olumsuz bir durum gelebilir.

Şirketçe – Gebze Nakliyat, sizlere düz yazı halinde bildiriler ve uyarılar gönderiyor. Okumanız, okuyup ders almanız ve ders çıkarmanız için, yoksa bugün de sizlerin yüklerinizin başına bir iş gelebilir. Bugün Ali Bey’ in yükü zarar görür ise, neden yarın Filiz Hanım’ ın yükü zarar görmesin ki? Bizler uyarmak ile mükellefiz, sizler ise dikkat etmek ile, herşey sizin için olduğunun bir kez daha farkına varmanızı öneririz.

Bu makalemizin temel amacı ise müşterilerimizin kafasını karıştıran fiyat trafiğidir. Müşterilerimiz isyan ediyor ve bizler de bu açıklamayı düzenlemek ile kendimizi görevli hissettik. Bir palete kış ayında 250 TL, veriyorken neden yaz aylarında 350 TL ve 400 TL fiyat veriyorsunuz… İşte tüm açıklamanın temel kaynağını bu yorumu yapan müşterimiz başlatmıştır. Bizlere ise açıklamak düşer…

Kış Aylarında Araçlar

Kış aylarında araçlar için fazla bir seçenek ve iş hakkı yoktur. Piyasadan ne iş denk gelir ise o işe gitmek zorundadır. Diğer türlü kış ayını atlatamaz ve zarar eder. Kış aylarında sebze ve meyve nakliyesi  olmaz. Bunun ile birlikte saman soğan nakliyesi de olmaz. Bunlar olmayınca kışın birçok araç piyasaya düşer ve sizlerin yüklerine talip olur. O kadar araç seçeneği oluyor ki bu talep çok olunca, fiyat azalıyor ve taban fiyata kış ayı boyunca nakliyelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. İşte bu yüzden kış aylarında fiyatlar her zaman düşük olur.

Gebze Nakliyat, kurumsal özel hizmetler firması olarak bir de sizlere yazın artan fiyatlardan bahsedelim…

Yaz Aylarında Araçlar


Yaz ayları her sektör de olduğu gibi Nakliyat sektöründe de hareketli geçer. Hem de Türkiye’ nin 81 ilinde bu hareketlilik söz konusudur. Garajlar da araçlar azalır ve seçenekler düşer. Yaz ayı boyunca bitmeyen soğan nakliyesi, patates nakliyesi, karpuz nakliyesi, kavun nakliyesi, saman nakliyesi, v.b bin bir çeşit yükler meydana gelir. Fiyat olarak piyasadan kat kat fazla olan bu yüklerin taşınması hali ile şoförleri bu noktalara itelemiştir. Durum böyle olunca garajlarda araçlar yok olan araçlar da fırsattan istifade yüksek fiyatlar iletiyor. Nasılsa araç yok, mecbur ben yükleyeceğim. Biraz vakit geçsin müşteri fiyat artırsın öyle yüklemeye geçerim, zihniyeti yaz boyu sürer, gider.

İşte Türkiye’ de ki Nakliyat sektörü bu vaziyettedir. Bu durumdan etkilenmeyen müşteri kadrosu elbette var, sizler de bu yükselen ve artan Nakliyat para trafiğinden uzak durmak istiyorsanız, doğru firma ile aynı safta yer almanız gerekir. Buradaysanız da tercihinizi doğru kullanmışsınız demektir…